sporta & spa tuan club

Tenis 10

Tuan Club zwraca szczególną uwagę na zainteresowanie tenisem dzieci już od najmłodszych lat. Praca, jaką włożyliśmy w rozwój programu Tenis 10 w naszym klubie oraz budowanie wizerunku miejsca przyjaznego dzieciom zaprocentowała III miejscem w organizowanym przez Polski Związek Tenisowy konkursie „TENIS 10- KLUB ROKU 2013”.

W związku z wygranym przetargiem* wraz z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Fabryką Sportu, możemy Państwa dzieci wprowadzić w magiczny świat tenisa, będący do tej pory niedostępny dla wszystkich.

Popierany przez Agnieszkę Radwańską Tenis 10, to specjalny program treningowy stworzony z myślą o najmłodszych. Został on opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi  przez International Tennis Federation. Założeniem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacja dzieci do lat 10. Program ten poprzez zabawę i aktywność ruchową na korcie ma rozwinąć technikę, motorykę oraz koordynację ruchową waszych pociech. Mniejsze korty, specjalne piłki i rakiety mają umożliwić łatwiejszy start, a odpowiednie podejście ma budzić chęć zdrowej rywalizacji. Wszystko zgodnie z mottem „Tenis powinien być zabawą zanim stanie się sportem”.

*„Rozwój i szkolenie z zakresu tenisa ziemnego dzieci i młodzież do lat 21 z Miasta i Gminy Piaseczno”